top of page

Kam směřuje Instagram v roce 2023


Nebuďte překvapení, buďte připravení - zjistěte, co nám prozradil přímo šéf nejvyšší, Adam Mosseri.


1. Větší kreativita

Cílem Instagramu je přimět uživatele, aby tvořili a sdíleli svá originální videa a fotografie. Mosseri sice zmiňuje hlavně filtry a rámečky. Dá se ale očekávat, že Instagram letos přidá další možnosti jako je augmentovaná realita, špitá se o integraci 3D objektů a virtuální reality. A je víc než pravděpodobné, že půjde o vstupní bránu do Metaverse.


2. Vylepšené doporučování

Instagram dlouhodobě pracuje na systému doporučování, čímž by se rád přiblížil algoritmům TikToku. Mezi aktualizacemi ve feedu bychom se tedy měli setkávat s větším množstvím obsahu od účtů, které nesledujeme (a který by se nám měl podle IG líbit). Loni tahle novinka čelila obrovské kritice uživatelů a Instagram ji nakonec stáhl. Uvidíme, jak se pochlapí letos.


3. Podpora komunit

Poslední oblast, na kterou se Instagram letos plánuje zaměřit, je komunikace lidí ohledně společných témat. Měly by k tomu sloužit jak skupinové profily (obdoba Facebook Skupin), které by měly být dostupné v nejbližší době, tak Stories, ale i soukromé zprávy. Povzbuzením ke sdílení informací má být třeba funkce Notes, s jejíž pomocí budete moci popsat, jak se cítíte. To pak bude svítit nad vaší profilovkou ve Stories. Pamětníci, nepřipomíná vám to ICQ? 😉


Tak co? Jak se vám směřování IG líbí?

Já cítím hlavně snahu o podporu komunit a ještě silnějších virutálních přátelství (což zní skvěle). Na druhou stranu evidentní pokračování tiktokizace zrovna nevítám a osobně si myslím, že je to pro Instagram velký risk.


Tak uvidíme... 😉



Comments


foto_info.jpg

Těší mě, jsem

Sociální sítě mě baví (a živí) už víc než 11 let. Za tu dobu jsem pomohla desítkám firem a podnikatelů zkrotit sociální sítě a využít jejich prodejní potenciál. 

 

Školím, mentoruji, vymýšlím strategie a starám se o firemní profily na Instagramu, Facebooku, LinkedIn i TikToku. 

Pokud vám sociální sítě přináší víc vrásek než užitku, potom jste tady rozhodně správně. Mrkněte, jak vám můžu pomoci...

Více

Martina

bottom of page